Fotowoltaika dla Domu

Nowe bezzwrotne dofinansowanie rządowe

Nowe rządowe dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych jest bezzwrotne !

Sprawdź jakie dofinansowanie możesz otrzymać z programu - Mój Prąd

ZBUDUJ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ DLA SWOJEGO DOMU

FOTOWOLTAIKA DLA TWOJEGO DOMU

Czy elektrownia słoneczna jest dla Ciebie?

Z pewnością zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Twojego domu? Rozwój technologii i masowa produkcja sprawiają, że wcześniej drogie i mało efektywne ogniwa fotowoltaiczne stały się łatwo dostępne dla każdego i przede wszystkim opłacalne. Aktualny stan prawa daje możliwość odsprzedaży niewykorzystanej energii bezpośrednio do elektrowni. Rząd przez stanowione prawo stara się dofinansowywać cieszące się coraz większą popularnością mikro-elektrownie słoneczne na dachach domów swoich obywateli.

Ulga na fotowoltaikę

W oparciu o znowelizowaną Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy właściciel domu jednorodzinnego może odliczyć od podstawy podatku dochodowego do 53 tys. zł (z VAT) wydatków na instalację fotowoltaiczną. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie wspierające osoby fizyczne, zarówno w energooszczędności, jak i energetyce prosumenckiej.

Czy fotowoltaika jest droga?

Istnieją preferencyjne oferty niskooprocentowanego finansowania instalacji fotowoltaicznej dla domów, udzielanego przez podmioty finansowe. Instalacja taka może zwrócić się nawet po kilku latach. Korzyści z fotowoltaiki są ogromne zarówno dla naszego domowego budżetu jak również dla środowiska. Jeśli potrzebujesz wyceny instalacji fotowoltaicznej zadzwoń do nas lub napisz w celu umówienia się na bezpłatną kalkulację.

Sprawdź sam dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla Twojego domu.

Fotowoltaika - dla kogo przysługuje ulga od podatku?

Podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej (zarówno według stawki 18%, jak i 32%), 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Jakie wydatki na fotowoltaikę można odliczyć od podatku?

Odliczyć można wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia, którego przedmiotem jest całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne.

Jaką kwotę przeznaczoną na fotowoltaikę można odliczyć od podatku?

Nie więcej niż 53 tys. zł. Gdyby kwota odliczenia nie miała pokrycia w rocznym dochodzie podatnika, może on dokonywać odliczeń w kolejnych latach, jednak nie dłużej niż przez kolejnych 6 lat.

Przykład

Gdy zdecydujesz się na montaż instalacji fotowoltaicznej, której koszt wyniesie 23600zł

23600zł x 18% = 4248zł

Czyli 18% kosztu instalacji fotowoltaicznej pokryje ulga podatkowa.

WŁASNA ELEKTROWNIA Z AGROSOLAR TO NIC PROSTSZEGO

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY NIE PŁACIĆ ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ