Fotowoltaika dla domu

Ostatnie czasy nie są dla gospodarstw domowych łatwe. Coraz więcej nieprzewidzianych zmian i wydarzeń zaburza poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji rodziny. Podwyżki cen za prąd generują dodatkowe koszty i skłaniają do szukania alternatywnych rozwiązań.
Konwencjonalny zakup prądu z elektrowni staje się coraz droższy. W takiej sytuacji pojawia się wiele firm instalatorskich, które w szybki sposób chciałyby skorzystać z tej tendencji. Często ich oferta wydaje się na pozór wyjątkowo atrakcyjna. Chcielibyśmy uczulić na takie 'okazyjne’ oferty instalacji fotowoltaicznych dla domów.

dom1m

Czy fotowoltaika dla domu się opłaca?

Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika jest dla Ciebie, zadzwoń lub skontaktuj się w inny sposób z nami. Razem z Tobą wyliczymy za i przeciw takiego rozwiązania. Zależy nam przede wszystkim na tym, abyś mógł podjąć świadomą i korzystną dla siebie decyzję. Możesz również zobaczyć, jakie korzyści z fotowoltaiki wymieniliśmy poniżej.

Jak dobrać panele fotowoltaiczne dla domu?

Panele fotowoltaiczne – serce układu.

Dla domów naszych klientów polecamy panele fotowoltaiczne marki Longi Solar, jednego z największych oraz niezawodnych producentów na świecie. Panele te posiadają 12-letnią gwarancję na wady ukryte oraz 25-letnią gwarancję na sprawność. Nie jest to tylko nasze zapewnienie, lecz gwarancja producenta! Panele solarne marki Longi Solar to produkt, który sam się broni.

Istnieje ranking producentów Paneli fotowoltaicznych, nazywa się TIER1 i jest on aktualizowany co kwartał przez Bloomberg. W tym rankingu znajdują się wyłącznie najwięksi oraz najlepsi producenci. Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie, produkt musi spełnić szereg wymagań. A jaki producent paneli fotowoltaicznych znalazł się na pierwszym miejscu w ostatnich 3 kwartałach 2020 roku? Dokładnie tak – marka Longi Solar.

Tylko jedna firma otrzymała najwyższe wyróżnienie AAA i jest to Longi Solar! Te dwa przykłady mówią nam o tym, że wskazana firma to zdecydowany lider w swojej dziedzinie. Po prostu Longi jest NAJLEPSZY! Taka marka to najlepsza fotowoltaika dla domu.

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar

https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Naszym zdaniem pierwsza trójka to absolutni liderzy, posiadający produkty na najwyższym poziomie, które można montować bez cienia wątpliwości.

Falownik – czym jest i który wybrać?

Falownik to przykład kolejnego kluczowego elementu instalacji fotowoltaicznej dla domu. Jest to urządzenie, które zmienia prąd schodzący przewodami z paneli fotowoltaicznych na zmienny, czyli ten znany z naszych domowych gniazdek. W ofercie i w identycznej cenie mamy do wyboru najlepszych oraz największych producentów tych urządzeń na świecie. SMA – świetny producent z Niemiec, Fronius – najlepszy Austriacki producent, Huawei będący marką globalnie rozpoznawalną za sprawą swoich telekomunikacyjnych produktów oraz Solaredge, który rozwinął ideę optymalizatorów mocy.

Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy, pochylimy się na chwilę nad tymi urządzeniami.

Naszym zdaniem najlepszym wyborem z tej trójki są SMA oraz Huawei. Oba te falowniki posiadają chłodzenie pasywne, czyli do oddania ciepła wykorzystują pokaźnej wielkości radiator z tyłu, który skutecznie odprowadza ciepło. Do poprawnej oraz długiej i bezawaryjnej pracy wymagają jedynie umiejscowienia w nienasłonecznionym miejscu.

Fronius do chłodzenia swojego produktu używa wentylatora, będącego elementem bardzo ważnym, ale niestety ruchomym, a co za tym idzie ulegającym zużyciu. Wentylator wcześniej czy później będzie musiał wymagać wymiany i tu pojawia się niepotrzebny serwis. Subiektywnie uważamy, że mimo świetnej marki produkt z tego względu nie byłby pierwszego wyboru.

Huawei oraz SMA posiadają prawie równorzędne produkty. Huawei jest jednak największym producentem falowników na świecie i w 2019 roku ich wyrób otrzymał nagrodę jako falownik roku. We wnętrzu, co ciekawe, ma komplet zabezpieczeń, a gwarancja producenta na produkt to aż 10 lat.

Warto zaznaczyć, że każdy z tych urządzeń to produkt premium i to nie dlatego że produkują je uznane firmy, ale dlatego, że są niezwykle bezpieczne. Każdy z nich w trybie ciągłym wykonuje pomiary instalacji, po to, aby była bezpieczna.

Ciekawą funkcją, o której należy wspomnieć,jest pomiar rezystancji izolacji – mówi on o tym, w jakim stanie znajdują się przewody solarne, które są na dachu. Jeśli falownik wykryje problem z przewodem, poinformuje o tym i wyłączy instalację po to, aby nikomu nie stała się krzywda. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia izolacji i zapali się łuk elektryczny, to te urządzenia mają to wykryć i wyłączyć się w trybie awaryjnym. Naszym zdaniem takie funkcje powinny być na wyposażeniu wszystkich falowników, jednak niestety jest inaczej.

SolarEdge oferuje najwyższej klasy rozwiązania, które odpowiadają najbardziej rygorystycznym standardom branżowym. Kompleksowy pakiet zapewnia bezpieczeństwo dla instalatorów, personelu konserwacyjnego, służb ratowniczych oraz właścicieli systemów. Rozwiązaniem tym jest funkcja SafeDC™, która redukuje napięcie prądu stałego podczas awarii sieci lub wyłączenia falownika. Kolejne rozwiązanie SolarEdge, Platforma Monitoringu (dostępna bezpłatnie przez 25 lat), umożliwia kontrolę na poziomie modułu oraz wysyła automatyczne alerty o problemach związanych z systemem, zapobiegając potencjalnym zagrożeniom. Ponadto umożliwia zdalne rozwiązywanie wielu problemów z instalacją. Wbudowana w falowniki SolarEdge ochrona przeciwłukowa AFCI wykrywa i zapobiega powstawaniu łuków elektrycznych poprzez automatyczne wyłączanie falownika dla długości szeregu do 400 m.

Zachęcamy do obejrzenia filmu na temat produktów SolarEdge: https://www.youtube.com/watch?v=gx-5S95Aetc

fornius
Huawei-falownik
sma-falownik
dom4m

Czy fotowoltaika dla domu to droga inwestycja?

Fotowoltaika dla domu to inwestycja, która może być droga na początku, ale długoterminowo przynosi korzyści finansowe i ekologiczne. Wraz ze wzrostem cen energii elektrycznej fotowoltaika staje się coraz bardziej opłacalna i atrakcyjna dla właścicieli domów. Dzięki panelom słonecznym domowa elektrownia może wytwarzać energię elektryczną, która jest darmowa i niezależna od sieci energetycznej. Co więcej, nadmiar energii może zostać sprzedany do sieci elektrycznej, co daje dodatkowe korzyści finansowe. Warto również skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki.

Choć koszt instalacji paneli słonecznych jest spory, to jednak długoterminowo opłaca się dla właścicieli domów. Inwestycja ta zwraca się po kilku latach użytkowania, a następnie przynosi zyski przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo panele słoneczne wymagają niewielkiego nakładu na utrzymanie i serwisowanie, co również wpływa na oszczędności. Ponadto wybierając fotowoltaikę dla swojego domu, dbasz o środowisko naturalne i redukujesz emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY NIE PŁACIĆ ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ