Fotowoltaika dla domu - sprawdzony przepis na sukces !

Ostatnie czasy nie są dla gospodarstwa domowego, co tu mówić - łatwe. Coraz więcej nieprzewidzianych zmian i wydarzeń zaburza poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji rodziny. Podwyżki cen za prąd generują dodatkowe koszty i skłaniają do szukania alternatywnych rozwiązań.
Konwencjonalny zakup prądu z elektrowni staje się coraz droższy. Nic dziwnego, że fotowoltaika dla domu kwitnie, a co za tym idzie pojawia się wiele firm, które w szybki sposób chciałyby skorzystać z tej tendencji. Często ich oferta wydaje się na pozór wyjątkowo atrakcyjna. W tym artykule chcielibyśmy uczulić na takie 'okazyjne' oferty instalacji fotowoltaicznych dla domów.
Mamy gotowy przepis na sukces i aby uchronić rodziny przed złymi decyzjami, podajemy go poniżej !

dom1m

Często nasi Klienci zastanawiają się czy fotowoltaika się opłaca?

Jeśli zastanawiasz się czy fotowoltaika jest dla Ciebie zadzwoń lub skontaktuj się w inny sposób z nami. Razem z Tobą wyliczymy za i przeciw takiego rozwiązania. Zależy nam przede wszystkim na tym abyś mógł podjąć świadomą i korzystną dla siebie decyzję. Możesz również zobaczyć jakie korzyści z fotowoltaiki wymieniliśmy w poniższym artykule.

Jak dobrać panele fotowoltaiczne dla domu?

Panele fotowoltaiczne – serce układu.

Dla naszych klientów polecamy panele marki Longi Solar, jednego z największych oraz najbardziej niezawodnych producentów na świecie. Panele te posiadają 12-to letnią gwarancję na wady ukryte oraz 25-cio letnią gwarancję na sprawność. Nie jest to tylko nasze zapewnienie lecz gwarancja producenta! Panele solarne marki Longi Solar to produkt, który sam się broni i zaraz to sprawdzimy.

Istnieje ranking producentów Paneli fotowoltaicznych i nazywa się  TIER1 i jest on aktualizowany co kwartał przez Bloomberg. W tym rankingu znajdują się wyłącznie najwięksi oraz najlepsi producenci. Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie produkt musi spełnić szereg wymagań. A jaki producent paneli fotowoltaicznych znalazł się na pierwszym miejscu w ostatnich 3 kwartałach 2020 roku? Dokładnie tak – marka Longi Solar.

Jedynie jedna firma otrzymała najwyższe wyróżnienie AAA, i jest to Longi Solar! Te dwa przykłady mówią nam o tym, że wskazana firma to zdecydowany lider w swojej dziedzinie. Po prostu Longi jest NAJLEPSZY ! Taka marka to najlepsza fotowoltaika dla domu.

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar

https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Naszym zdaniem pierwsza trójka to absolutni liderzy, posiadający produkty na najwyższym poziomie, które można montować bez cienia wątpliwości.

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar
https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Bloomberg-report-tier1

Ranking producentów PV w trzecim kwartale 2020, źródło: pv-tech

pv-tech-ranking

Falownik - czym jest i który wybrać ?

Falownik to przykład kolejnego kluczowego elementu naszej instalacji. Falownik jest to urządzenie, które zmienia prąd schodzący przewodami z paneli fotowoltaicznych na zmienny czyli ten znany z  naszych domowych gniazdek. W ofercie i w identycznej cenie mamy do wyboru trzech najlepszych oraz największych producentów tych urządzeń na świecie. SMA –świetny producent z Niemiec, Fronius – najlepszy Austriacki producent, oraz Huawei będący marką globalnie rozpoznawalną za sprawą swoich telekomunikacyjnych produktów.

Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy pochylimy się na chwilę nad tymi urządzeniami.

Naszym zdaniem najlepszym wyborem z tej trójki są SMA oraz Huawei. Oba te falowniki posiadają chłodzenie pasywne, czyli do oddania ciepła wykorzystują pokaźnej wielkości radiator z tyłu, który skutecznie odprowadza ciepło. Do poprawnej oraz długiej i bezawaryjnej pracy wymagają jedynie umiejscowienia w nienasłonecznionym miejscu.

Fronius do chłodzenia swojego produkty używa wentylatora będącego elementem bardzo ważnym ale niestety ruchomym, a co za tym idzie ulegającym zużyciu. Wentylator wcześniej czy później będzie musiał wymagać wymiany i tu pojawia się niepotrzebny serwis. Subiektywnie uważamy, że mimo świetnej marki produkt z tego względu nie byłby produktem pierwszego wyboru.

Huawei oraz SMA posiadają prawie równorzędne produkty. Huawei jest jednak największym producentem Falowników na świecie i w 2019 roku ich wyrób otrzymał nagrodę jako falownik roku. We wnętrzu co ciekawe, posiada komplet zabezpieczeń, a gwarancja producenta na produkt to aż 10 lat.

Warto zaznaczyć, że każdy z tych urządzeń to produkt premium i to nie dlatego że produkują je uznane firmy, ale dlatego że są niezwykle bezpieczne. Każdy z nich w trybie ciągłym wykonuje pomiary naszej instalacji, po to aby była bezpieczna.

Ciekawą funkcją o której należy wspomnieć jest – pomiar rezystancji izolacji – mówi on nam o tym w jakim stanie znajdują się przewody solarne które mamy na dachu. Jeśli falownik wykryje problem z przewodem, poinformuje nas o tym i wyłączy instalację, po to aby dla nikogo nie stała się krzywda. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia izolacji i zapali się łuk elektryczny to te urządzenia mają to wykryć i wyłączyć się w trybie awaryjnym. Naszym zdaniem takie funkcje powinny być na wyposażeniu wszystkich falowników, jednak niestety jest inaczej.

Tylko nieliczne urządzenia posiadają takie rozwiązania, a szkoda. Stąd się bierze niestety ich cena i  poziom bezpieczeństwa jaki zapewniają. Bardzo ważne jest aby instalacja fotowoltaiczna była dobra i mogła cieszyć przez lata.

fornius
Huawei-falownik
sma-falownik

Przewody solarne

– następna w kolejce istotna część instalacji fotowoltaicznej przy której nie możemy popełnić błędu.

W naszych instalacjach stosujemy sprawdzony przewód polskiego producenta Helukabel, Solarflex 6mm2. Uchodzi on za najlepszy przewód solarny. Solarflex, posiada wzmocnioną izolację co sprawia że dłużej będzie nam służył bez awarii. Inną niemniej ważną cechą jest to, że przewód jest przekroju 6mm2, a standardem na rynku fotowoltaiki jest przekrój 4mm2 i naprawdę nie wiemy dlaczego? Grubszy przewód to mniejsze straty energii, mniejsze nagrzewanie się przewodu a co za tym idzie dłuższa żywotność izolacji. Wszystko to, to większe bezpieczeństwo i lepsza wydajność.

Uziemienie

– jeśli jesteśmy przy temacie przewodów to nie może zabraknąć tematu uziemienia. Do każdej instalacji wykonujemy oddzielne uziemienie. Za każdym razem testujemy układ dokonując pomiarów rezystancji uziemienia. Wykonujemy je za pomocą przewodu miedzianego o przekroju 16mm2 również dla zachowania największego bezpieczeństwa i wydajności. Takie wymagania powinna spełniać każda fotowoltaika dla domu.

Zabezpieczenia elektryczne

– pozostając w sferze bezpieczeństwa, które oprócz długowieczności i wydajności jest dla nas obowiązkowym wyznacznikiem naszych instalacji. Zabezpieczenia elektryczne też nie są przypadkowe, w tym elemencie korzystamy z doświadczenia firmy Legrand oraz Schneider. Jest to bardzo znana dwójka w świecie elektryki, to co wychodzi z ich fabryk jest sprawdzone i działa, kompleksowo zabezpieczamy instalacje, ponieważ uważamy, że właśnie tak powinno być.

dom4m

Czy w Polsce jest za mało słońca?

Okazuje się, że w Polce mamy znakomite warunki do produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych to nawet lepsze niż w Hiszpanii czy Portugalii. Panele uwielbiają słońce jednak nie przepadają za wysoką temperaturą. W Polsce w cieniu mamy maksymalnie 36 stopni, w Hiszpanii nawet 50 stopni. Przy takich temperaturach jakie występują w kraju znanego m.in. z corridy i zespołu piłkarskiego Real Madryt, znacząco spada sprawność produkcji energii z paneli słonecznych. W Polsce za to mamy bardzo dobre średnie nasłonecznienie oraz stosunkowo niskie temperatury w roku co bezpośrednio przekłada się na skuteczną wydajność instalacji.

FOTOWOLTAIKA DLA TWOJEGO DOMU

Czy elektrownia słoneczna jest dla Ciebie?

Z pewnością zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Twojego domu? Rozwój technologii i masowa produkcja sprawiają, że wcześniej drogie i mało efektywne ogniwa fotowoltaiczne stały się łatwo dostępne dla każdego i przede wszystkim opłacalne. Aktualny stan prawa daje możliwość odsprzedaży niewykorzystanej energii bezpośrednio do elektrowni. Rząd przez stanowione prawo stara się dofinansowywać cieszące się coraz większą popularnością mikro-elektrownie słoneczne na dachach domów swoich obywateli.

Czy fotowoltaika jest droga?

Istnieją preferencyjne oferty niskooprocentowanego finansowania instalacji fotowoltaicznej dla domów, udzielanego przez podmioty finansowe. Instalacja taka może zwrócić się nawet po kilku latach. Korzyści z fotowoltaiki są ogromne zarówno dla naszego domowego budżetu jak również dla środowiska. Jeśli potrzebujesz wyceny instalacji fotowoltaicznej zadzwoń do nas lub napisz w celu umówienia się na bezpłatną kalkulację.

Sprawdź sam dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla Twojego domu.

jakość paneli fotowoltaicznych

Ulga na fotowoltaikę

W oparciu o znowelizowaną Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy właściciel domu jednorodzinnego może odliczyć od podstawy podatku dochodowego do 53 tys. zł (z VAT) wydatków na instalację fotowoltaiczną. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie wspierające osoby fizyczne, zarówno w energooszczędności, jak i energetyce prosumenckiej.

Gwarancja na instalację fotowoltaiczną

Wydatek na instalację fotowoltaiczną, który może wydawać się znaczny nasuwa pytanie – a co z gwarancją? Czy panele nie popsują się po pięciu latach? To chyba jedno z kluczowych pytań. Jeśli chcemy wieloletniego zwrotu z inwestycji to niezawodna praca instalacji przez nawet dziesiątki lat jest kluczowa. Cała instalacja musi przynieść zysk i to jak największy.

Faktem jest że jeśli zamontujemy instalację słabej jakości to będziemy mieli problem…

W Agrosolar wykonujemy instalacje z najwyższej półki. Poniżej podajemy gotowy przepis na sukces, z którego sami korzystamy wykonując nasze instalacje. Jakość zależy od wykorzystanych składników o czym powyżej. Czy już wiesz jak powinna wyglądać Twoja instalacja fotowoltaiczna?

Załóż instalację fotowoltaiczną z agrosolar i skorzystaj z ulgi dla rolników. Pamiętaj, że agrosolar to gwarancja jakości i najniższej ceny!

Agrosolar daje gwarancję jakosci i najniższej ceny

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY NIE PŁACIĆ ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ