Fotowoltaika dla Firmy

PODWYŻKI CEN PRĄDU? OPŁATA MOCOWA?

Zapomnij o tym wszystkim ! Zacznij oszczędzać lub zarabiać na energii elektrycznej. Stań się niezależny od podwyżek cen za prąd. Skontaktuj się z nami !

Agrosolar w czołówce w Polsce !

Mamy przyjemność poinformować że znaleźliśmy się w czołówce w zestawieniu 25 najlepszych firm fotowoltaicznych z całej Polski opublikowanym przez Gazetę Wyborczą ! Link do artykułu - kliknij tutaj 🙂

Agrosolar w czołówce firm fotowoltaicznych według wyborcza.pl

Fotowoltaika dzielimy się sekretem sukcesu!

Pandemia i jej nieoczekiwane skutki postawiły przedsiębiorców w bardzo trudnej sytuacji. Wiele polskich przedsiębiorstw stoi przed ogromnym wyzwaniem, aby utrzymać stabilizację finansową firmy. Gwałtowne wzrosty cen kosztów utrzymania, wszelkie ograniczenia i co za tym idzie brak środków na dalsze innowacje i rozwój zwiększają ryzyko, że dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa będzie nieopłacalne lub niemożliwe.
Wzrost cen dotyczy także prądu, co w przypadku przedsiębiorstw, może znacząco wpłynąć na jego wydatki. Wzrosty te prowadzą do dynamicznego rozwijania się sektora energii fotowoltaicznej. Niestety, na rynku widać także nieuczciwe praktyki, kierowane jedynie chęcią szybkiego zysku, przed czym przestrzegamy ponieważ czasem coś, co na pierwszy rzut oka jest dobrą okazją, niestety wcale się nią nie okazuje. Agrosolar to sprawdzona firma, która zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, a teraz dzieli się sekretami swojego sukcesu aby zapewnić Przedsiębiorcom możliwość wyboru najtrafniejszej oferty!
oferta wydaje się na pozór wyjątkowo atrakcyjna. W tym artykule chcielibyśmy uczulić na takie 'okazyjne' oferty instalacji fotowoltaicznych dla domów.
Mamy gotowy przepis na sukces i aby uchronić rodziny przed złymi decyzjami, podajemy go poniżej !

W tym artykule dowiesz się:

1. Który panel fotowoltaiczny jest najlepszy dla przedsiębiorstwa?

Panele fotowoltaiczne

Dla firm najlepsze będą niezawodne panele przetestowane przez jednego z wiodących światowych producentów paneli! Są to panele słoneczne LONGi, które dają 12-letnią gwarancję na ich wydajność. Bardzo ważne, że to nie tylko nasza gwarancja, ale także gwarancja własna producenta!  Aby sprawdzić wiarygodność naszych słów można spojrzeć na ranking producentów paneli fotowoltaicznych. Obejmuje on tylko najlepszych i największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Jest to ranking o nazwie TIER1, który jest aktualizowany co kwartał przez Bloomberg.

Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie, firma musi spełnić wiele wymagań jednak najcenniejszą informacją jest to, że Longi Solar zajął pierwsze miejsce w tym rankingu w I kwartale 2020 roku!

Photovoltaic Technologies opublikowało również kolejny, bardzo ważny ranking dotyczący niezawodności produktów. Warto się zapoznać z jego wynikami.

fotowoltaika dla firmy

Bloomberg-report-tier1

Naszym zdaniem pierwsza trójka to absolutni liderzy, posiadający produkty na najwyższym poziomie, które można montować bez cienia wątpliwości.

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar

https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Photovoltaic Technologies opublikowało również kolejny, bardzo ważny ranking dotyczący niezawodności produktów. Warto się zapoznać z jego wynikami.

pv-tech-ranking

Jest tylko jedna firma, która zasługuje na najwyższą nagrodę AAA, a jest nią Longi Solar! Oba te przykłady pokazują, że nasz wybór nie był przypadkowy, firma, którą wybraliśmy jest zdecydowanie liderem niezawodności. Longi Solar to zdecydowanie najlepszy wybór dla przedsiębiorstwa!

Ranking producentów PV w trzecim kwartale 2020, źródło: pv-tech

Falownik

Falownik to urządzenie elektryczne, które przekształca prąd stały z paneli fotowoltaicznych na prąd przemienny, czyli prąd znajdujący się w gniazdku elektrycznym.

W naszej ofercie wybraliśmy trzech czołowych producentów tych urządzeń na świecie w tej samej cenie. SMA – niemiecka firma, Fronius – austriacki producent i Huawei, marka, która jest tak wyraźnie rozpoznawalna w świecie za sprawą swoich produktów telekomunikacyjnych, że raczej nie wymaga przedstawiania.

Huawei-falownik
agrosolar-falownik-huawei

Uważamy, że SMA i Huawei zasługują na szczególną uwagę na tej liście, ponieważ oba mają pasywne chłodzenie, to znaczy że mają duży radiator z tyłu urządzenia, aby skutecznie odprowadzać ciepło. Falowniki wystarczy zamontować w miejscu, w którym nie ma bezpośredniego nasłonecznienia, aby pracowały bezawaryjnie przez długi czas.

sma-falownik
sma-falownik-agrosolar

Fronius do chłodzenia używa wentylatora, który jest ruchomą częścią, jego żywotność jest mniejsza, w pewnym momencie może ulec zużyciu, a co za tym idzie, będzie wymagał wymiany na nowy, więc nie jest to pierwszy wybór. Huawei i SMA mają prawie takie same produkty. Jednak Huawei jest największym na świecie producentem falowników, a jego produkty zdobyły nagrodę Inverter of the Year w 2019 roku. Producent daje na swój produkt 10-cio letnią gwarancję, a wewnątrz urządzenia znajduje się komplet zabezpieczeń co razem w naszym odczuciu, daje mu przewagę nad konkurentami.

fornius
agrosolar-fornius

Każdy ze wspomnianych falowników to produkty premium. Są bardzo bezpieczne. Dbając o bezpieczeństwo, wykonują pomiary naszej instalacji w ciągłym trybie pracy.

Bardzo ważną sprawą jest fakt, że wymienione falowniki wykonują pomiar rezystancji izolacji, dając wyniki oceniające stan przewodów solarnych. Jeśli jakiś falownik znajdzie problem, nie tylko wyłączy się, ale także poinformuje nas o nim, dbając o tak ważne bezpieczeństwo. Gdyby miało dojść do awarii lub uszkodzenia, urządzenie wyłączy się w trybie awaryjnym. Takie zabezpieczenie powinno być standardem w  wyposażeniu tego rodzaju sprzętu, niestety wiemy, że nie jest to standard. Nieliczne urządzenia zapewniają takie bezpieczeństwo. Takie zabezpieczenie przekłada się na ich cenę, ale warto pamiętać, że inwestycja nie tylko zapewni długą pracę instalacji, ale będzie też stanowiła gwarancję naszego bezpieczeństwa.

Przewody solarne

Podobnie jak w przypadku falowników, wybór przewodów solarnych nie jest przypadkowy. Używamy kabli solarnych z najlepszymi opiniami. To polska firma Helukabel, sprawdzona i używana od lat, która w swoich produktach stosuje wzmocnione materiały izolacyjne, aby bezawaryjnie przedłużyć żywotność produktu. Nie bez znaczenia jest również to, że przekrój tych kabli to 6mm2, choć standard to tylko 4mm2, to dlatego, by zminimalizować straty energii, przegrzewanie się kabli, co znacząco poprawia wydajność oraz żywotność instalacji fotowoltaicznej a także podnosi poziom naszego bezpieczeństwa.

helukabel
helukabel

Uziemienie

Poruszając temat przewodów, warto wspomnieć o uziemieniu. Chcemy zwrócić uwagę, że zapewniamy oddzielne uziemienie dla każdej instalacji. Mierzymy rezystancję uziemienia, wykonując testy 16-to milimetrowym miedzianym przewodem, zwracając uwagę na zachowanie jak najwyższej wydajności i nadal zaznaczając bardzo ważne bezpieczeństwo. To jakość fotowoltaiki, o którą powinna dbać każda firma instalacyjna.

Zabezpieczenia elektryczne

Nie odchodząc od tematu bezpieczeństwa oraz wysokiej wydajności i długowieczności instalacji fotowoltaicznej, przedstawiamy używane przez nas zabezpieczenia. Zdecydowaliśmy się na najlepsze  firmy: Legrand oraz Schneider, posiadające duże doświadczenie. Firmy te są bardzo cenione w świecie za bardzo wysoką jakość produktów oraz charakteryzującą je niezawodność. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, wybór absolutnie nie mógł być przypadkowy.

Schneider-Electric-Logo

2. W jaki sposób działa instalacja fotowoltaiczna, co dzieje się z powstałą energią?

Aby jak najbardziej przybliżyć temat energii elektrycznej w przedsiębiorstwie, prezentujemy odpowiedzi na nurtujące pytania.

jak działa fotowoltaika dla domu

Każdy z nas w zasadzie słyszał już więcej bądź mniej o instalacjach fotowoltaicznych, często jednak nie znamy odpowiedzi na ważne pytania odnośnie sposobu jej działania lub nie zdajemy sobie sprawy z ilości korzyści płynących z jej zastosowania. Poniżej odpowiadamy na często zadawane przez naszych klientów pytania, chcąc rozwiać powstałe wątpliwości oraz przybliżyć każdemu Przedsiębiorcy korzyści płynące z zamontowania instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną ze słońca.

W dni słoneczne, gdy ekspozycja słoneczna jest duża, panele słoneczne są w stanie wyprodukować bardzo duże ilości energii, często się zdarza, że nie jesteśmy w stanie zużyć jej od razu. Niewykorzystana energia elektryczna wyprodukowana przez nasze panele solarne nie ulega zmarnowaniu. W tym celu, wymyślono rozwiązanie pozwalające nadmiar energii jaką wyprodukowaliśmy „zmagazynować” w ogólnej sieci energetycznej po to, by móc ją wykorzystać gdy słońce już zajdzie, oraz gdy jest go o wiele mniej, na przykład zimą. Możemy w ten sposób wykorzystać 80% zasobu jaki tam trafił. W większych instalacjach, ( powyżej 10kWp) mamy dostępne 70% takiego zasobu.

Dwukierunkowy licznik.

Zakład energetyczny po 2 tygodniach od momentu zamontowania instalacji fotowoltaicznej wymienia licznik na dwukierunkowy, ma on za zadanie nie tylko zliczać pobraną przez nas energię elektryczną, ale również energię która została wyprodukowana przez naszą instalację fotowoltaiczną, aby w prawidłowy sposób rozliczyć się z danym przedsiębiorstwem.

3. Czy w Polsce mamy zbyt mało słońca?

Chociaż technologia fotowoltaiczna rozwija się bardzo dynamicznie, w naszym krajobrazie jest coraz bardziej widoczna, to wiele osób nadal martwi się, czy nasłonecznienie w naszym kraju nie jest zbyt małe, a co za tym idzie, czy instalacja fotowoltaiczna będzie działać płynnie i wydajnie?

fotowoltaika dla firmDrodzy Przedsiębiorcy, możecie być zaskoczeni, ale mamy w Polsce doskonałe warunki do zastosowania paneli fotowoltaicznych! Co ciekawe, są znacznie lepsze niż w bardzo ciepłej Hiszpanii czy Portugalii!

Panele słoneczne bardzo lubią promienie słoneczne, ale nie lubią wysokiego upału i zbyt dużych temperatur. Kiedy najwyższa temperatura w cieniu, w naszym kraju wynosi 36 stopni, w Hiszpanii temperatura może osiągnąć 50 stopni. Przy tak wysokiej temperaturze spada wydajność wytwarzania energii przez panele słoneczne. W niższych temperaturach i przy dobrych przeciętnych warunkach nasłonecznienia, czyli w warunkach jakie obserwujemy w naszym kraju, urządzenie ma wyższą sprawność pracy.

Gdy słońce chowa się za chmurami i jest wystarczająco jasno panel fotowoltaiczny również generuje energię, oczywiście mniej niż w piękny słoneczny dzień, ale to wciąż zadowalające wyniki.

4. Jak działają panele fotowoltaiczne, gdy zimą przykrywa je warstwa śniegu?

jak panele fotowoltaiczne działają zimąŚnieg na panelu fotowoltaicznym nie utrzyma się zbyt długo, bo efektem ubocznym pracy panelu jest wydzielane przez niego ciepło, które rozpuści śnieg. W słoneczne dni z mrozem panele słoneczne są bardzo przydatne, ponieważ bardzo lubią światło słoneczne i niskie temperatury. Wtedy panele działają najbardziej wydajnie. Ponieważ zimowe dni są znacznie krótsze, nie ma zbyt wielu słonecznych dni, przy obliczaniu sprawności instalowanych urządzeń prosimy o poinformowanie nas o zużyciu energii elektrycznej w minionym roku. Najlepiej mieć fakturę za prąd za miniony rok.

Co dzieję się z panelami fotowoltaicznymi po opadach gradu?

Gdyby założyć opad gradu wielkości pięści, zniszczył by on wszystko, począwszy od dachu, zaparkowanych obok aut, po instalację fotowoltaiczną. Jeśli jednak mamy na myśli normalny grad nic nie stanie się panelom fotowoltaicznym. Na całym świecie powstają wielkie farmy paneli fotowoltaicznych, inwestuje się w nie coraz większe pieniądze. Gdyby instalacja fotowoltaiczna miała ulegać zniszczeniom w taką pogodę, nikt nie chciałby wykładać na nią swoich pieniędzy.

Panele fotowoltaiczne zamontowane w Przedsiębiorstwie stają się jej stałym elementem, a co za tym idzie znacząco podnoszą wartość budynków i samego przedsiębiorstwa. Wystarczy skontaktować się z dowolnym agentem nieruchomości, który na pewno zechce przekazać więcej szczegółów.

Zachęcamy do przeczytania artykułu ” fakty i mity” w którym obalamy najczęstsze mity o fotowoltaice.

5. Jak wygląda gwarancja na instalację fotowoltaiczną?

Koszt poniesiony w związku z zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej powoduje, że należy zwrócić uwagę na tak istotną kwestię, jaką jest gwarancja na instalację fotowoltaiczną. Strach przed przedwczesnym zepsuciem się instalacji, może spowodować niechęć do zamontowania paneli solarnych. Właśnie dlatego, ważną sprawą jest wybranie dobrej firmy, korzystającej z najlepszych dostępnych komponentów. Firmy kładącej szczególny nacisk na jakość, niezawodność sprzętu oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Faktem jest że jeśli zamontujemy instalację słabej jakości to będziemy mieli problem…

Niestety, po zamontowaniu słabej jakości systemu fotowoltaicznego możemy mieć duże problemy. Agrosolar to fotowoltaika z górnej półki, ponieważ wykonując nasze instalacje fotowoltaiczne dbamy dosłownie o każdy szczegół, po to by nigdy nie zawieść naszego Klienta. Jak nam idzie ? Wystarczy przeczytać jakie nagrody właśnie między innymi od Klientów zdobyliśmy by mieć absolutną pewność – zobacz o nas !

Dla Państwa firmy wychodzimy z ofertą najwyższej jakości i najlepszej ceny. Za naszą jakością stoją najlepsi producenci rozwiązań fotowoltaicznych, lata doświadczeń i brak kompromisów. Najlepsza oferta cenowa jaką zapewniamy wyniknie w porównaniu oferty konkurencji z naszą. Zestawienie komponentów, podzespołów i ich jakości pozwala nam na dopasowanie się do potrzeb Klienta dla którego wykonamy projekt na najwyższym poziomie.

Agrosolar daje gwarancję jakosci i najniższej ceny

ELEKTROWNIA SŁONECZNA DLA TWOJEJ FIRMY

Sprawdź jakie korzyści przyniesie Twojej firmie korzystanie z paneli słonecznych produkujących darmowy prąd.

Skontaktuj się z naszym specjalistą i bezpłatnie wyceń panele słoneczne dla swojej Firmy.

panele-sloneczne-dla-przedsiebiorstwa.

Ważne liczby
agrosolar - panele fotowoltaiczne

24

Godziny

instalacja nawet w jeden dzień

10

Lat

10-cio letnia gwarancja na wszystkie podzespoły

12

Miesięcy

okres testowania wydajności instalacji fotowoltaicznej

25

Lat

25-cio letnia gwarancja na efektywne działanie paneli słonecznych

4

Lat

zwrot z inwestycji możliwy już po 4 latach

40

Lat

żywotność instalacji fotowoltaicznej

WŁASNA ELEKTROWNIA Z AGROSOLAR TO NIC PROSTSZEGO

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY OSZCZĘDZAĆ LUB ZARABAIĆ NA PRĄDZIE