Fotowoltaika dla Rolnika

Skorzystaj z ulg dla rolnika w wysokości: 0

ZBUDUJ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ DLA SWOJEGO GOSPODARSTWA

Agrosolar w czołówce w Polsce !

Mamy przyjemność poinformować że znaleźliśmy się w czołówce w zestawieniu 25 najlepszych firm fotowoltaicznych z całej Polski opublikowanym przez Gazetę Wyborczą ! Link do artykułu - kliknij tutaj 🙂

Agrosolar w czołówce firm fotowoltaicznych według wyborcza.pl

Fotowoltaika dla rolnika - dzielimy się przepisem na sukces!

Pandemia i jej skutki powodują że rolnicy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Gwałtowne wzrosty cen środków do produkcji roślin, maszyn rolniczych, paliw, oraz prądu mogą powodować zniechęcenie do wykonywania dotychczasowego zajęcia, ponieważ podnoszą ryzyko nieopłacalności dalszej pracy w sektorze rolniczym. Wspomniane podwyżki prądu powodują że fotowoltaika dynamicznie się rozrasta. Niestety na rynku możemy dostrzec także nieuczciwe praktyki, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie świetnej okazji, jednak gdy im się przyjrzeć bliżej, możemy dostrzec pewne alarmujące sygnały. Agrosolar to sprawdzona firma uhonorowana licznymi wyróżnieniami i nagrodami, dzielimy się naszym przepisem na sukces!

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Jakie panele fotowoltaiczne będą najlepsze dla przedsiębiorstwa rolniczego?

Panele fotowoltaiczne.

Dla przedsiębiorstwa rolniczego najlepsze będą panele niezawodne, sprawdzone od jednego z czołowych producentów paneli na świecie!  To panele marki Longi Solar, posiadające 12- to letnią gwarancję na ich sprawność, co ważne, nie jest to jedynie nasze zapewnienie lecz gwarancja od samego producenta!

Aby sprawdzić wiarygodność naszych słów, wystarczy spojrzeć na ranking producentów Paneli fotowoltaicznych. Znajdują się w nim jedynie najlepsi i najwięksi producenci paneli fotowoltaicznych na świecie. Jest to ranking o nazwie TIER1, aktualizowany przez Bloomberg co kwartał. Firma by znaleźć się w tym elitarnym gronie, musi spełnić cały szereg wymagań, tym bardziej cenną informacją jest fakt, że Longi Solar w pierwszym kwartale 2020 znalazło się na pierwszym miejscu w zestawieniu!

fotowoltaika-dla-rolnika-p111

Bloomberg-report-tier1

Pierwsza trójka z tego zestawienia to w naszej opinii absolutni liderzy, którzy produkują panele na najwyższym światowym poziomie. Z ich produktów można korzystać bez cienia wątpliwości.

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar

https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Istnieje jeszcze jeden, bardzo istotny ranking, publikowany przez PV tech dotyczący niezawodności produktów. Warto się z nim zapoznać.

pv-tech-ranking

Tylko jedna firma zasłużyła na najwyższe wyróżnienie AAA i jest to firma Longi Solar!

Oba przykłady pokazują, że nasz wybór nie był przypadkowy, wybrana przez nas firma to zdecydowany lider niezawodności. Longi Solar to najlepszy wybór dla rolnika!

Ranking producentów PV w trzecim kwartale 2020, źródło: pv-tech

Falownik

Falownik jest urządzeniem elektrycznym zmieniającym prąd stały schodzący przewodami z paneli fotowoltaicznych na zmienny, czyli ten, znajdujący się w gniazdkach elektrycznych.

W naszej ofercie, w identycznej cenie mamy do wyboru trzech wiodących producentów tych urządzeń na świecie. SMA- firma z Niemiec, Fronius – Austriacki producent oraz Huawei której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ jest to marka rozpoznawana na całym świecie, dobrze znana ze swoich telekomunikacyjnych produktów.

Huawei-falownik
agrosolar-falownik-huawei

Naszym zdaniem na szczególną uwagę w tym zestawieniu zasługują SMA oraz Huawei, ponieważ oba mają chłodzenie pasywne, czyli posiadają pokaźny radiator z tyłu urządzenia, skutecznie odprowadzający ciepło. Wystarczy falowniki umiejscowić w nienasłonecznionym miejscu aby długo i bezawaryjnie pracowały.

sma-falownik
sma-falownik-agrosolar

Fronius używa wentylatora do chłodzenia, a ponieważ jest on elementem ruchomym, ulega zużyciu i w końcu będzie wymagał wymiany na nowy, to sprawia, że nie jest produktem pierwszego wyboru.

Huawei oraz SMA posiadają prawie takie same produkty. Huawei jest jednak największym producentem falowników na świecie, a w 2019 roku ich produkt uzyskał nagrodę falownika roku. Wewnątrz urządzenia znajduje się komplet zabezpieczeń, a producent daje na swój produkt gwarancję na 10 lat.

fornius
agrosolar-fornius

Każdy z wymienionych falowników jest niezwykle bezpieczny, w ciągłym trybie wykonują pomiary naszej instalacji dbając o nasze bezpieczeństwo. Są to produkty premium.

Ciekawą, wartą uwagi sprawą jest fakt, że falowniki te, wykonują pomiar rezystancji izolacji co daje nam informacje o tym, w jakim stanie są nasze przewody solarne. Jeśli falownik wykryje problem, wyłączy się i poinformuje nas o kłopocie, dbając w ten sposób o nasze bezpieczeństwo. Gdyby doszło do awarii i uszkodzenia, te urządzenia mogą się wyłączyć w trybie awaryjnym, co stanowi ogromne zabezpieczenie. Powinno ono być na wyposażeniu każdego tego typu sprzętu, jednak wiemy, że nie zawsze tak jest. Nieliczne urządzenia są w stanie zapewnić takie bezpieczeństwo, co oczywiście przekłada się na ich cenę. Należy pamiętać, że są to dobrze zainwestowane pieniądze, mające zadbać nie tylko o długą, dobrą pracę instalacji fotowoltaicznej, lecz także o nasze bezpieczeństwo.

Przewody solarne

Tak jak w przypadku falownika, również wybór przewodu solarnego nie mógł być przypadkowy. Stosujemy przewód solarny cieszący się opinią najlepszego. To sprawdzona polska firma Helukabel, która w swoim produkcie stosuje wzmocnioną izolację, mając na względzie przedłużenie żywotności produktu bez awarii. Ważne jest także, że przewody te posiadają przekrój o wielkości 6mm2, mimo, iż standardem są tylko 4mm2, to dlatego, aby zminimalizować straty energii, przegrzewanie się przewodu i dzięki temu zwiększyć wydajność i żywotność instalacji, a także nasze bezpieczeństwo.

helukabel
helukabel

Uziemienie

Wspominając o przewodach, warto poruszyć temat uziemienia. Chcielibyśmy zaznaczyć, że wykonujemy oddzielne uziemienie do każdej instalacji. Wykonujemy testy, mierząc rezystancję uziemienia miedzianym przewodem o przekroju 16mm2, dbając o zachowanie wydajności i wciąż zaznaczonego, bardzo ważnego bezpieczeństwa. W ten sposób powinna wyglądać troska o jakość fotowoltaiki w każdej firmie instalacyjnej.

Zabezpieczenia elektryczne

Pozostając w temacie bezpieczeństwa oraz długowieczności i wydajności instalacji fotowoltaicznej chcemy przedstawić zabezpieczenia jakich używamy. Zdecydowaliśmy się na doświadczone firmy Legrand oraz Schneider. Obie marki są bardzo znane i cenione w świecie przedsiębiorstwa elektrycznego za wysoką jakość swoich produktów oraz niezawodność jaka je charakteryzuje. Także w temacie zabezpieczeń elektrycznych, wybór nie mógł być przypadkowy.

Schneider-Electric-Logo

2. W jaki sposób instalacja fotowoltaiczna działa oraz co dzieje się z powstałą energią?

W firmie Agrosolar zajmujemy się sprzedażą i montażem instalacji do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby.

Każdy z nas w zasadzie słyszał już więcej bądź mniej o instalacji fotowoltaicznej. Często jednak nie zna odpowiedzi na kluczowe pytania odnośnie jej działania lub nie zdaje sobie sprawy z korzyści jakie płyną z jej stosowania. Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania naszych klientów. Mamy na celu rozwianie wszelkich wątpliwości, a także przybliżenie każdemu Rolnikowi korzyści płynących ze stosowania instalacji fotowoltaicznej.

Chcąc możliwie jak najbardziej przybliżyć temat produkcji energii elektrycznej na cele wsparcia energetyki gospodarstwa rolniczego prezentujemy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

jak działa fotowoltaika dla domu

Panele fotowoltaiczne mają za zadanie produkować energię elektryczną.

W słoneczny dzień, kiedy ekspozycja słoneczna jest wysoka, panele produkują bardzo dużo energii, często tej ilości nie jesteśmy w stanie zużyć w czasie rzeczywistym. Energia elektryczna która została wyprodukowana przez nasze panele nie marnuje się. Stworzono w tym celu dobre rozwiązanie. Nadmiar energii jaką wyprodukowaliśmy trafia do ogólnej sieci energetycznej aby w chwili, gdy będzie to potrzebne, móc wykorzystać zupełnie bezpłatnie 80% zasobu jaki tam trafił. W większych  instalacjach, ( 10kWp i więcej) możemy pobrać 70% zasobu. To rozwiązanie umożliwia nam korzystanie z darmowej energii elektrycznej nawet wtedy, gdy słońce już zaszło, a także gdy jest go znacznie mniej, na przykład zimą.

Dwukierunkowy licznik.

Po około 2 tygodniach od chwili zamontowania instalacji fotowoltaicznej zakład energetyczny wymienia licznik na dwukierunkowy. Po to aby nie tylko zliczać pobraną przez nas z sieci energię, ale także, aby zliczać energię jaką wyprodukowała nasza instalacja fotowoltaiczna. Wszystko po to, aby w prawidłowy sposób rozliczyć się z każdym Rolnikiem.

3. Czy w Polsce jest za mało słońca?

Mimo prężnie rozwijającej się fotowoltaiki, a co za tym idzie, coraz częściej widywanych w naszym krajobrazie paneli fotowoltaicznych wciąż wiele osób martwi się czy w naszym kraju ilość słońca nie jest zbyt mała. Czy instalacja fotowoltaiczna będzie sprawnie i wydajnie pracować?

fotowoltaika dla rolnika slonceDrogi Rolniku, otóż może zdziwi Cię fakt, że w Polsce mamy doskonałe warunki do korzystania z paneli fotowoltaicznych! Co ciekawe, są one dużo lepsze niż w słonecznej Hiszpanii czy Portugalii!

Panele słoneczne bardzo lubią słońce ale nie lubią długo utrzymujących się upałów i zbyt wysokiej temperatury. Kiedy w naszym kraju maksymalna temperatura w cieniu wynosi 36 stopni, w Hiszpanii potrafi osiągać 50 stopni. Przy tak ogromnych temperaturach spada efektywność produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych. Zdecydowanie lepiej i wydajniej działa instalacja w warunkach niższych temperatur oraz dobrego średniego nasłonecznienia, czyli warunkach jakie obserwujemy w naszym kraju.

Panele fotowoltaiczne produkują energię także wtedy, gdy słońce chowa się za chmurami, wystarczy by było widno, jest jej wtedy oczywiście mniej niż kiedy mamy piękny słoneczny dzień, ale to nadal zadowalające rezultaty.

4. Jak działają panele fotowoltaiczne zimą oraz gdy przykrywa je warstwa śniegu?

jak panele fotowoltaiczne działają zimąOtóż śnieg na panelach fotowoltaicznych nie będzie długo zalegał, ponieważ efektem ubocznym pracy paneli jest wytwarzane przez nie ciepło, które zwyczajnie ten śnieg rozpuści.

W mroźne słoneczne dni panele fotowoltaiczne wspaniale pracują, ponieważ bardzo lubią słońce i  niskie temperatury. To czas ich pracy z maksymalną wydajnością.

Ponieważ zimowe dni są krótkie, słonecznych dni niezbyt wiele to kiedy obliczamy wydajność instalacji jaką należy zamontować, prosimy zawsze o informację o zużyciu energii elektrycznej w minionym roku. Idealnie posiadać fakturę za energię elektryczną z minionego roku.

Co dzieję się z panelami fotowoltaicznymi w przypadku opadów gradu?

Gdyby na panele fotowoltaiczne spadł grad wielkości pięści, zniszczył by wszystko, dach, zaparkowany obok samochód, a także instalację fotowoltaiczną. Jeśli jednak mówimy o normalnym gradzie, panelom fotowoltaicznym zupełnie nic się nie stanie. Gdyby panele nie były odporne na taki grad, nikt nie chciałby ich zakładać, a przecież na całym świecie powstają ogromne farmy paneli fotowoltaicznych w które wciąż inwestuje się ogromne pieniądze.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na obiektach gospodarskich jest ich stałym elementem. Znacząco podnosi wartość budynków, a co za tym stoi, całego gospodarstwa rolnego. Na pewno agent ds. nieruchomości zechce przekazać więcej szczegółów.

Zobacz także nasz artykuł pod tytułem fakty i mity, gdzie obalamy najczęstsze błędne informacje na temat fotowoltaiki.

5. Jaka jest gwarancja na instalację fotowoltaiczną?

Koszt związany z montażem instalacji fotowoltaicznej powoduje, że powinniśmy skupić się na tak ważnej kwestii, jaką jest gwarancja na instalację. Obawa czy panele nie zepsują się po kilku latach może rzeczywiście spędzić sen z powiek nie jednemu Rolnikowi. Właśnie dlatego tak kluczową sprawą jest wybór odpowiedniej firmy montażowej, korzystającej z najlepszych komponentów, skupiającej się na jakości, niezawodności i bezpieczeństwie.

Niestety, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie słabej jakości instalacji, możemy mieć duży problem. Agrosolar to instalacje absolutnie z górnej półki. Wykonując nasze instalacje dbamy o każdy szczegół aby nigdy nie zawieść naszego Klienta.

Załóż instalację fotowoltaiczną z agrosolar i skorzystaj z ulgi dla rolników !

Pamiętaj, że agrosolar to gwarancja jakości i najniższej ceny !

Agrosolar daje gwarancję jakosci i najniższej ceny

Ustawa mówi:

Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja – w wysokości 25 % udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.

Ulga z tytułu inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.

Zgodnie z prawem możesz odliczyć 25% wartości inwestycji w Twoją
instalację! (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)

Nie wiesz czy fotowoltaika jest dla Ciebie lub czy się opłaca? Kliknij w poniższy przycisk i przeczytaj artykuł.

Zobacz również jak obalamy mity związane z fotowoltaiką.

1
2
3
4
1
2
3
4

Umów się na spotkanie

Otrzymasz kalkulację inwestycji wraz z ofertą finansowania

Skorzystaj z oferty

... i zapomnij o wysokich opłatach i podwyżkach za energię

WŁASNA ELEKTROWNIA Z AGROSOLAR TO NIC PROSTSZEGO

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY NIE PŁACIĆ ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ