Fotowoltaika dla rolnika - dzielimy się przepisem na sukces!

Pandemia i jej skutki powodują że rolnicy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Gwałtowne wzrosty cen środków do produkcji roślin, maszyn rolniczych, paliw, oraz prądu mogą powodować zniechęcenie do wykonywania dotychczasowego zajęcia, ponieważ podnoszą ryzyko nieopłacalności dalszej pracy w sektorze rolniczym. Wspomniane podwyżki prądu powodują że fotowoltaika dynamicznie się rozrasta. Niestety na rynku możemy dostrzec także nieuczciwe praktyki, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie świetnej okazji, jednak gdy im się przyjrzeć bliżej, możemy dostrzec pewne alarmujące sygnały. Agrosolar to sprawdzona firma uhonorowana licznymi wyróżnieniami i nagrodami, dzielimy się naszym przepisem na sukces!

dzierżawa skup i sprzedaż gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Posiadasz grunt ? Zarabiaj na farmie fotowoltaicznej.

Jeśli posiadasz działkę lub grunt IV lub niższej kategorii z dojazdem utwardzaną drogą, nasłonecznioną i w pobliżu linii energetycznej to możesz zarabiać na fotowoltaice. Dzierżawimy i skupujemy grunty pod farmy fotowoltaiczne.

Jakie panele fotowoltaiczne będą najlepsze dla przedsiębiorstwa rolniczego?

Dla przedsiębiorstwa rolniczego najlepsze będą panele niezawodne, sprawdzone od jednego z czołowych producentów paneli na świecie!  To panele marki Longi Solar, posiadające 12- to letnią gwarancję na ich sprawność, co ważne, nie jest to jedynie nasze zapewnienie lecz gwarancja od samego producenta!

Aby sprawdzić wiarygodność naszych słów, wystarczy spojrzeć na ranking producentów Paneli fotowoltaicznych. Znajdują się w nim jedynie najlepsi i najwięksi producenci paneli fotowoltaicznych na świecie. Jest to ranking o nazwie TIER1, aktualizowany przez Bloomberg co kwartał. Firma by znaleźć się w tym elitarnym gronie, musi spełnić cały szereg wymagań, tym bardziej cenną informacją jest fakt, że Longi Solar w pierwszym kwartale 2020 znalazło się na pierwszym miejscu w zestawieniu!

Istnieje jeszcze jeden, bardzo istotny ranking, publikowany przez PV tech dotyczący niezawodności produktów. Warto się z nim zapoznać.

Tylko jedna firma zasłużyła na najwyższe wyróżnienie AAA i jest to firma Longi Solar!
Oba przykłady pokazują, że nasz wybór nie był przypadkowy, wybrana przez nas firma to zdecydowany lider niezawodności. Longi Solar to najlepszy wybór dla rolnika!

Ranking Tier1 w czwartym kwartale, źródło: review.solar
https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2020/

Bloomberg-report-tier1

Ranking producentów PV w trzecim kwartale 2020, źródło: pv-tech

pv-tech-ranking

Falownik - czym jest i który wybrać ?

Falownik jest urządzeniem elektrycznym zmieniającym prąd stały schodzący przewodami z paneli fotowoltaicznych na zmienny, czyli ten, znajdujący się w gniazdkach elektrycznych.

W naszej ofercie, w identycznej cenie mamy do wyboru trzech wiodących producentów tych urządzeń na świecie. SMA- firma z Niemiec, Fronius – Austriacki producent oraz Huawei której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ jest to marka rozpoznawana na całym świecie, dobrze znana ze swoich telekomunikacyjnych produktów.

Naszym zdaniem na szczególną uwagę w tym zestawieniu zasługują SMA oraz Huawei, ponieważ oba mają chłodzenie pasywne, czyli posiadają pokaźny radiator z tyłu urządzenia, skutecznie odprowadzający ciepło. Wystarczy falowniki umiejscowić w nienasłonecznionym miejscu aby długo i bezawaryjnie pracowały.

Fronius używa wentylatora do chłodzenia, a ponieważ jest on elementem ruchomym, ulega zużyciu i w końcu będzie wymagał wymiany na nowy, to sprawia, że nie jest produktem pierwszego wyboru.

Huawei oraz SMA posiadają prawie takie same produkty. Huawei jest jednak największym producentem falowników na świecie, a w 2019 roku ich produkt uzyskał nagrodę falownika roku. Wewnątrz urządzenia znajduje się komplet zabezpieczeń, a producent daje na swój produkt gwarancję na 10 lat.

Każdy z wymienionych falowników jest niezwykle bezpieczny, w ciągłym trybie wykonują pomiary naszej instalacji dbając o nasze bezpieczeństwo. Są to produkty premium.

Ciekawą, wartą uwagi sprawą jest fakt, że falowniki te, wykonują pomiar rezystancji izolacji co daje nam informacje o tym, w jakim stanie są nasze przewody solarne. Jeśli falownik wykryje problem, wyłączy się i poinformuje nas o kłopocie, dbając w ten sposób o nasze bezpieczeństwo. Gdyby doszło do awarii i uszkodzenia, te urządzenia mogą się wyłączyć w trybie awaryjnym, co stanowi ogromne zabezpieczenie. Powinno ono być na wyposażeniu każdego tego typu sprzętu, jednak wiemy, że nie zawsze tak jest. Nieliczne urządzenia są w stanie zapewnić takie bezpieczeństwo, co oczywiście przekłada się na ich cenę. Należy pamiętać, że są to dobrze zainwestowane pieniądze, mające zadbać nie tylko o długą, dobrą pracę instalacji fotowoltaicznej, lecz także o nasze bezpieczeństwo.

fornius
Huawei-falownik
sma-falownik

Przewody solarne

Tak jak w przypadku falownika, również wybór przewodu solarnego nie mógł być przypadkowy. Stosujemy przewód solarny cieszący się opinią najlepszego. To sprawdzona polska firma Helukabel, która w swoim produkcie stosuje wzmocnioną izolację, mając na względzie przedłużenie żywotności produktu bez awarii. Ważne jest także, że przewody te posiadają przekrój o wielkości 6mm2, mimo, iż standardem są tylko 4mm2, to dlatego, aby zminimalizować straty energii, przegrzewanie się przewodu i dzięki temu zwiększyć wydajność i żywotność instalacji, a także nasze bezpieczeństwo.

Uziemienie

Wspominając o przewodach, warto poruszyć temat uziemienia. Chcielibyśmy zaznaczyć, że wykonujemy oddzielne uziemienie do każdej instalacji. Wykonujemy testy, mierząc rezystancję uziemienia miedzianym przewodem o przekroju 16mm2, dbając o zachowanie wydajności i wciąż zaznaczonego, bardzo ważnego bezpieczeństwa. W ten sposób powinna wyglądać troska o jakość fotowoltaiki w każdej firmie instalacyjnej.

Zabezpieczenia elektryczne

Pozostając w temacie bezpieczeństwa oraz długowieczności i wydajności instalacji fotowoltaicznej chcemy przedstawić zabezpieczenia jakich używamy. Zdecydowaliśmy się na doświadczone firmy Legrand oraz Schneider. Obie marki są bardzo znane i cenione w świecie przedsiębiorstwa elektrycznego za wysoką jakość swoich produktów oraz niezawodność jaka je charakteryzuje. Także w temacie zabezpieczeń elektrycznych, wybór nie mógł być przypadkowy.

fotowoltaika dla rolnika agrosolar

Czy w Polsce jest za mało słońca?

Drogi Rolniku, otóż może zdziwi Cię fakt, że w Polsce mamy doskonałe warunki do korzystania z paneli fotowoltaicznych! Co ciekawe, są one dużo lepsze niż w słonecznej Hiszpanii czy Portugalii!
Panele słoneczne bardzo lubią słońce ale nie lubią długo utrzymujących się upałów i zbyt wysokiej temperatury. Kiedy w naszym kraju maksymalna temperatura w cieniu wynosi 36 stopni, w Hiszpanii potrafi osiągać 50 stopni. Przy tak ogromnych temperaturach spada efektywność produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych. Zdecydowanie lepiej i wydajniej działa instalacja w warunkach niższych temperatur oraz dobrego średniego nasłonecznienia, czyli warunkach jakie obserwujemy w naszym kraju.

Gwarancja na instalację fotowoltaiczną

Koszt związany z montażem instalacji fotowoltaicznej powoduje, że powinniśmy skupić się na tak ważnej kwestii, jaką jest gwarancja na instalację. Obawa czy panele nie zepsują się po kilku latach może rzeczywiście spędzić sen z powiek nie jednemu Rolnikowi. Właśnie dlatego tak kluczową sprawą jest wybór odpowiedniej firmy montażowej, korzystającej z najlepszych komponentów, skupiającej się na jakości, niezawodności i bezpieczeństwie.

Niestety, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie słabej jakości instalacji, możemy mieć duży problem. Agrosolar to instalacje absolutnie z górnej półki. Wykonując nasze instalacje dbamy o każdy szczegół aby nigdy nie zawieść naszego Klienta.

Załóż instalację fotowoltaiczną z agrosolar i skorzystaj z ulgi dla rolników. Pamiętaj, że agrosolar to gwarancja jakości i najniższej ceny!

Agrosolar daje gwarancję jakosci i najniższej ceny
1
2
3
4
1
2
3
4

Umów się na spotkanie

Otrzymasz kalkulację inwestycji wraz z ofertą finansowania

Skorzystaj z oferty

... i zapomnij o wysokich opłatach i podwyżkach za energię

NAPISZ I SPRAWDŹ CO ZROBIĆ
ABY NIE PŁACIĆ ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ