W dobie rosnących cen energii oraz świadomości ekologicznej termomodernizacja staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla właścicieli domów jednorodzinnych. W ramach programu „Czyste Powietrze” rząd oferuje dopłaty m.in. do ocieplenia budynków, co przyczynia się nie tylko do poprawy efektywności energetycznej, ale także do obniżenia kosztów utrzymania i zwiększenia komfortu mieszkańców.
Co obejmuje termomodernizacja?
Termomodernizacja to kompleksowe działania mające na celu poprawę izolacji termicznej budynków oraz zmniejszenie zużycia energii. W ramach tego procesu realizowane są takie prace jak ocieplenie ścian, dachu, podłóg oraz wymiana okien i drzwi na bardziej energooszczędne modele. Wszystkie te działania mają na celu zmniejszenie strat ciepła, co przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery.
Dlaczego ocieplenie domu ma tak duże znaczenie?
Ocieplenie domu to jeden z kluczowych elementów termomodernizacji, który przynosi wiele korzyści zarówno dla właścicieli, jak i dla środowiska. Po pierwsze, poprawa izolacji termicznej budynków prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na energię w sektorze mieszkaniowym. Dzięki temu właściciele domów mogą liczyć na obniżenie kosztów ogrzewania oraz wzrost wartości nieruchomości.
Po drugie, redukcja zużycia energii przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery. Jest to szczególnie istotne w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi i poprawy jakości powietrza, zwłaszcza w obszarach miejskich, gdzie problem smogu jest najbardziej odczuwalny.
Jak skorzystać z programu „Czyste Powietrze”?
Aby skorzystać z dopłat do ocieplenia domu w ramach programu „Czyste Powietrze”, należy spełnić określone kryteria, takie jak posiadanie domu jednorodzinnego, planowanie prac ociepleniowych czy zgodność z wytycznymi efektywności energetycznej. Wysokość dotacji na kompleksową termomodernizację może wynosić nawet do 135 000 zł w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania. Takie wsparcie dotyczy również wymiany drzwi i innych elementów. Korzystając z naszej oferty, możesz liczyć na nieocenioną pomoc! Załatwimy wszystko za Ciebie.
Pełna termomodernizacja z Agrosolar!
My zajmujemy się formalnościami, a Ty opłacasz jedynie różnicę między fakturą, a kwotą dofinansowania. To Agrosolar oczekuje na wpłatę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Przykład dla najwyższego progu:
145 800 brutto – koszt inwestycji
10 800 brutto – tyle opłacasz