Wymiana okien to jeden z kluczowych elementów termomodernizacji budynków. Przyczynia się do redukcji zużycia energii, co prowadzi do oszczędności na rachunkach oraz jest korzystne z punktu widzenia ekologii. Szacuje się, że strata ciepła przez okna może sięgać nawet 25%. W starych domach bez wymiany okien się nie obejdzie, ponieważ były one osadzone w warstwie konstrukcyjnej, a nie zabezpieczonej warstwie izolacyjnej. To powoduje, że stare okna są nieszczelne i generują duże straty energii.

okna

Jakie okna sprawdzają się obecnie najlepiej?

Okna mają ogromny wpływ na charakterystykę termiczną całego domu. Warto zwrócić uwagę na takie cechy jak liczbę warstw szyb, komór w futrynie oraz współczynnik przenikania ciepła. Najlepsze okna to te ekologiczne, spełniające normy budownictwa pasywnego, ciepłe i bezpieczne dla domowników oraz środowiska naturalnego. Wykonane z najwyższej klasy PCV są produkowane w energooszczędnej technologii, a dzięki wykorzystaniu całkowicie bezpiecznego, ekologicznego surowca w całości podlegają recyklingowi. Razem z nimi warto wymienić drzwi.

Jak skorzystać z dofinansowania na wymianę okien?

Program Czyste Powietrze to ogólnopolski program dający możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę okien. W 2023 roku dotacja została podwyższona, wprowadzono nowe, bardziej elastyczne zasady. Dofinansowanie w wybranych przypadkach wynosi nawet 100%. Program kierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Aby skorzystać i uzyskać nawet 100% dofinansowania na wymianę okien, należy spełnić dwa warunki. Po pierwsze, być właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego starszego niż 10 lat. Po drugie, mieć dochód w rodzinie, który nie przekracza 1090 zł miesięcznie na osobę.

czyste powietrze

Pełna termomodernizacja z Agrosolar!

My zajmujemy się formalnościami, a Ty opłacasz jedynie różnicę między fakturą, a kwotą dofinansowania. To Agrosolar oczekuje na wpłatę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Przykład dla najwyższego progu:

145 800 brutto – koszt inwestycji

10 800 brutto – tyle opłacasz

Skontaktuj się z Doradcą Agrosolar

Zobacz, jakie to proste !