Słońce - nieskończone źródło energii

Fotowoltaika jak to działa?

fotowoltaika-jak-dziala

Własna energia?
Nic prostszego, wystarczy że masz słońce 🙂

Teraz już widzisz jakie to proste.

Wschód słońca

Panele zaczynają swoją pracę już z pierwszymi promieniami słońca. Od tej chwili zaczynają produkować energię elektryczną.

Południe

W ciągu dnia instalacja pracuje z pełną wydajnością, a prąd którego nie zużyjemy na bieżąco, trafia do sieci energetycznej, z której możemy go odebrać w 80% całkowicie za darmo kiedy tylko będzie potrzebny.

Zachód słońca

Po zachodzie słońca instalacja nie produkuje już energii, teraz jest czas, aby zacząć odbierać nadwyżki, które wcześniej odprowadziliśmy do sieci energetycznej.

Co to jest instalacja fotowoltaiczna - czyli jak powstaje prąd ze słońca

Słońce dostarcza do Ziemi ogromne pokłady energii, należy ona do odnawialnych źródeł, to znaczy, że jej zasoby są niewyczerpalne. Energia słoneczna zapewnia utrzymanie temperatury powierzchni Ziemi, co więcej można ją skutecznie przekształcić zarówno w ciepło jak i prąd.

“Fotowoltaika” to związek dwóch słów – foto czyli światło i wolt czyli napięcie prądu elektrycznego. Prąd ze słońca można wykorzystać do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych, w tym do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Aby uzyskać darmowy prąd pochodzący z przetwarzania energii słonecznej niezbędne są panele fotowoltaiczne. Montowane instalacje, to połączone ze sobą w odpowiedni sposób ogniwa, które tworzą moduły. To właśnie dzięki nim produkowany jest prąd ze słońca.