Magazyn energii - czyli jeszcze większe korzyści z fotowoltaiki.

Czym jest magazyn energii?

Magazyn energii umożliwia zatrzymanie wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nadwyżki energii bez konieczności oddawania jej do sieci. Pozwala wykorzystać zapas, gdy zajdzie taka potrzeba na przykład po zachodzie słońca kiedy produkcja energii może okazać się niewystarczająca. Kiedy produkcja energii jest wyższa niż zużycie, pozwala to zachować Twoją nadwyżkę energii, aby móc z niej potem skorzystać.

Gdy zajdzie taka potrzeba, nasze zapotrzebowanie zostanie pokryte w pierwszej kolejności z magazynu, dopiero po jego wyczerpaniu, potrzebna energia zostanie pobrana z sieci. Połączenie instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii pozwala o wiele efektywniej wykorzystać energię wyprodukowaną przez naszą fotowoltaikę. Zainstalowanie obu systemów powoduje dużo efektywniejsze jej wykorzystanie, minimalizując jej straty i maksymalizując zyski. Inwestycja w odnawialne źródła energii staje się jeszcze bardziej opłacalna a zysk jeszcze większy.

Zalety magazynu energii

  • Magazyny energii są bezobsługowe
  • są bezpieczne i ciche
  • Stanowią zabezpieczenie dla naszego sprzętu domowego w przypadku awarii sieci.
  • w połączeniu z panelami solarnymi pozwalają na pełne wykorzystanie energii z naszej fotowoltaiki
  • Magazyn energii podnosi zyski z fotowoltaiki.
magazyn energii 2m

Czy magazyn energii się opłaca?

Magazyn energii zapewnia bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania, zabezpieczając sprzęt elektroniczny przed nagłymi skokami napięcia. Chroni go, przed potencjalnym zniszczeniem dając nam komfort i spokój o nieprzerwaną pracę naszych urządzeń. Magazyn energii to nie tylko sposób na dbałość o własny sprzęt, ale także zabezpieczenie budżetu przed potencjalnymi stratami materialnymi, ochrona naszego budżetu domowego a także organizacji naszego codziennego życia.

Jeśli nie posiadasz magazynu energii i sprzedajesz wyprodukowany prąd do sieci energetycznej, to przykro to mówić jednak tracisz. Posiadając magazyn energii sprawiasz, że cała wyprodukowana nadwyżka energii zostaje na Twoje potrzeby i możesz z niej skorzystać gdy zechcesz.

Są to wysokiej jakości,  cechujące się długą żywotnością, ciche, bezpieczne urządzenia o niewielkich rozmiarach, i nowoczesnym wyglądzie, nie wymagające dużej powierzchni do instalacji, wpasowujące się w każde wnętrze.

Skontaktuj się z nami !

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę, doradzimy jakie systemy wybrać, razem znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojego domu.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów

Podchodzących do każdego zlecenia z pełnym zaangażowaniem i skoncentrowaniem na klienta. Doradzamy, montujemy, serwisujemy.

Masz już instalację fotowoltaiczną w swoim domu?

Potrzebujesz serwisu? Jako nieliczni zajmujemy się kompleksowym serwisem i naprawą urządzeń. Posiadamy wiedzę i doświadczenie by zagwarantować najwyższą jakość.

Jesli jesteś zainteresowany skontaktuj się z naszym konsultantem !