Magazyny energii

Magazyny energii umożliwiają zatrzymanie wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nadwyżki energii bez konieczności oddawania jej do sieci. Pozwalają wykorzystać zapas, gdy zajdzie taka potrzeba na przykład po zachodzie słońca, kiedy produkcja energii może okazać się niewystarczająca. Kiedy produkcja energii jest wyższa niż zużycie, pozwala to zachować Twoją nadwyżkę energii, aby móc z niej potem skorzystać.

Gdy zajdzie taka potrzeba, zapotrzebowanie zostanie pokryte w pierwszej kolejności z magazynu, dopiero po jego wyczerpaniu, potrzebna energia zostanie pobrana z sieci. Połączenie instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii pozwala o wiele efektywniej wykorzystać energięwyprodukowaną przez fotowoltaikę. Zainstalowanie obu systemów powoduje dużo efektywniejsze jej wykorzystanie, minimalizując straty i maksymalizując zyski. Inwestycja w odnawialne źródła energii staje się jeszcze bardziej opłacalna, a zysk jeszcze większy.

Zalety magazynów energii:

  • są bezobsługowe,
  • są bezpieczne i ciche,
  • stanowią zabezpieczenie dla sprzętu domowego w przypadku awarii sieci,
  • w połączeniu z panelami solarnymi pozwalają na pełne wykorzystanie energii z fotowoltaiki,
  • podnoszą zyski z fotowoltaiki.
magazyn energii 2m

Czy magazyn energii się opłaca?

Magazyn energii zapewnia bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania, zabezpieczając sprzęt elektroniczny przed nagłymi skokami napięcia. Chroni go przed potencjalnym zniszczeniem,zapewniając mieszkańcom komfort i spokój dotyczący nieprzerwanej pracy urządzeń. Magazyn energii to nie tylko sposób na dbałość o własny sprzęt, ale także zabezpieczenie budżetu przed potencjalnymi stratami materialnymi, ochrona budżetu domowego, a także organizacji codziennego życia.

Jeśli nie posiadasz magazynu energii i sprzedajesz wyprodukowany prąd do sieci energetycznej, to przykro to mówić, jednak tracisz. Posiadając magazyn energii, sprawiasz, że cała wyprodukowana nadwyżka energii zostaje na Twoje potrzeby i możesz z niej skorzystać, gdy zechcesz.

Magazyny energii montowane przez Agrosolar są wysokiej jakości, cechują się długą żywotnością, są ciche, bezpieczne o niewielkich rozmiarach i nowoczesnym wyglądzie, niewymagające dużej powierzchni do instalacji, wpasowujące się w każde wnętrze.

Zasada działania magazynu energii

Zasada działania magazynu energii polega na procesie ładowania i rozładowywania baterii. Podczas ładowania energia elektryczna jest przekazywana do baterii i zamieniana na energię chemiczną, która zostaje zmagazynowana. W momencie, kiedy energia jest potrzebna, proces ten odwraca się – energia chemiczna zostaje przekształcona na energię elektryczną i przekazywana do sieci.

Magazyny energii są szczególnie przydatne w systemach energetycznych opartych na odnawialnych źródłach energii. Panele słoneczne nie zawsze generują energię w sposób stały, a ich wydajność zależy od wielu czynników zewnętrznych, takich jak warunki atmosferyczne. Dzięki magazynom energii możliwe jest przechowywanie nadmiaru wytworzonej energii i jej wykorzystanie w momencie, kiedy generatory nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości prądu. Dodatkowo magazyny energii pozwalają na zwiększenie efektywności systemów energetycznych, poprzez zwiększenie autokonsumpcji. W ten sposób magazyn energii staje się nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale również ekonomicznym.

Skontaktuj się z nami !

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę, doradzimy jakie systemy wybrać, razem znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojego domu.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów

Podchodzących do każdego zlecenia z pełnym zaangażowaniem i skoncentrowaniem na klienta. Doradzamy, montujemy, serwisujemy.

Masz już instalację fotowoltaiczną w swoim domu?

Potrzebujesz serwisu? Jako nieliczni zajmujemy się kompleksowym serwisem i naprawą urządzeń. Posiadamy wiedzę i doświadczenie by zagwarantować najwyższą jakość.

Jesli jesteś zainteresowany skontaktuj się z naszym konsultantem !