Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania (EV)

Samochody elektryczne zdają się być pojazdami przyszłości. Coraz więcej producentów samochodów w swojej ofercie proponuje właśnie takie auta. W naszej ofercie nie mogłoby więc zabraknąć specjalnego urządzenia, które dla każdego pozwoli zaopatrywać w energię jego pojazd. W połączeniu choćby z panelami fotowoltaicznymi z naszej oferty stajemy się wolni i samowystarczalni.

Na tej stronie dowiesz się:

1. Dlaczego wybraliśmy stacje ładowania marki Webasto?

marka webasto

Wielu kierowców zna firmę Webasto z ogrzewania postojowego dla aut. Sama nazwa marki i jej systemu były na tyle mocno kojarzone, że marka weszła do języka potocznego. Przyjęło się mówić o webasto jako właśnie o systemie ogrzewania postojowego.

webasto rodziny produktów
webasto systemy dla aukt elektrycznych

Marka Webasto jest z nami już od 1901 roku, ze swoją siedzibą osadzoną obok Monachium w Niemczech. Jest to jeden z największych na świecie producentów motoryzacyjnych. Webasto projektuje i produkuje oprócz wcześniej wspomnianego, wiele innych systemów samochodowych w tym do aut elektrycznych.

W agrosolar wybraliśmy Webasto jako zaufanego dostawcę z ogromnym doświadczeniem, którego jesteśmy zarówno partnerem handlowym jak również autoryzowanym serwisantem. Razem świadczymy kompleksowe usługi stacji ładowania dla domu i biura.

2. Jakie kryteria muszą spełniać stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Obecnie stacje ładowania są dostępne dla każdego, dlatego muszą spełniać pewne kryteria:

Kompatybilność z dostępnymi na rynku modelami aut.

Bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Dostosowanie do każdej instalacji elektrycznej, w tym domowej.

Szybkość działania – oszczędzamy Twój czas

Stacje ładowania Webasto spełniają powyższe kryteria i ponadto są szybkie i wydajne. Oferują one znacząco szybszy czas ładowania niż w przypadku ładowania auta ze standardowego, domowego gniazdka.

Uniwersalność i kompatybilność

Od roku 2014 na rynku europejskim standard stanowi złącze wtykowe typu 2 do ładowania prądem przemiennym. Wtyczka typu 2 jest podłączana bezpośrednio do samochodu. Standard ten rozwiązuje szereg problemów. Pasuje do większości samochodów na rynek europejski, a od 2019 roku każdy nowo homologowany samochód w Unii Europejskiej musi być wyposażony w ten rodzaj gniazda. Złącze typu 2 nadaje się do sieci 1 jak i 3 fazowej dzięki czemu można dopasować szybkość ładowania do posiadanej instalacji elektrycznej.

stacja ładowania Webasto

Bezpieczeństwo i wygoda

Stacje ładowania Webasto są bezpieczne dla pojazdu jaki i użytkownika. Spełniają szereg norm bezpieczeństwa m.in. VDE i TUV. Posiadają zintegrowany ze stacją bezpiecznik RDC-DD (mający za zadanie wykrycie prądu różnicowego stałego). Stacje ładowania Webasto mają możliwość skalowania mocy, którą ładują samochód elektryczny. Zakres mocy zaczyna się od 3,7kW dla prądu z sieci 1-fazowej, 16A do 22kW dla sieci 3-fazowej o natężeniu 32A. Daje to możliwość dopasowania się zarówno do własnej infrastruktury elektrycznej i potrzeb jak również do możliwości i zabezpieczeń posiadanego pojazdu.

Jakość i doświadczenie

Produkty Webasto sa sygnowane oznaczeniem made in Germany co jednoznacznie kojarzy się z jakością produktu. Składa się na to własna linia produkcyjna zaopatrywana we własne komponenty czy własne działy badań i projektowania firmy Webasto. Produkty są tworzone zgodnie z certyfikatami ISO i spełniają wymogi Tier 1 dla dostawców na rynek OEM.

3. Ile czasu ładuje się samochód elektryczny ?

W zależności od modelu ładowanego samochodu, od sposobu ładowania, a przede wszystkim mocy ładowania czas ładowania samochodu elektrycznego będzie szybszy lub też nie. Poniżej kilka przykładów czasu ładowania. Część samochodów elektrycznych ma ograniczenia co do ilości mocy i ilości faz  z których może czerpać energię.

ładowanie samochodu elektrycznego

Poniżej przykładowe czasy ładowania samochodów plug-in z Wallbox Webasto w porównaniu ze standardowym gniazdkiem domowym.

Renault ZOE R90 (akumulator 41kWh):

Ładowanie ze standardowego gniazdka domowego przy 2,3kW = 18h
Przyspieszone ładowanie Wallbox Webasto (przy 22kW maksymalna moc dla tego auta) = 1h 50 min

Nissan Leaf (akumulator 40 kWh):

Ładowanie ze standardowego gniazdka domowego przy 2,3 kW AC = 17h 20 min
Przyspieszone ładowanie Wallbox Webasto (przy 6,6 kW – maksymalna moc dla tego auta) = 6 h

Tesla Model S (akumulator 75 kWh):

Ładowanie ze standardowego gniazdka domowego przy 2,3 kW AC = 37h 15 min
Przyspieszone ładowanie Wallbox Webasto (przy 17 kW maksymalna moc dla tego auta) = 4h 30 min

BMW i3 (akumulator 33 kWh)

Ładowanie ze standardowego gniazdka domowego przy 2,3 kW AC = 14h
Przyspieszone ładowanie Wallbox Webasto (przy 11 kW maksymalna moc dla tego auta) = 3h