Pompy ciepła

Pompy ciepła - oferta dostosowana do potrzeb

Dysponujemy paletą modeli o szerokim zakresie mocy od 3 kW do 9 kW można i możemy zaproponować modele o niższym koszcie. Przy dobrze zaizolowanym budynku nie ma potrzeby stosowania przewymiarowanego układu, który będzie droższy w zakupie i utrzymaniu. Urządzenia z naszej oferty pozwalają w pełni dostosować układ do potrzeb każdego domu, niezależnie od tego, czy jest to budynek nowy, czy modernizowany. Pompy ciepła są w stanie dostarczać wodę o temperaturze nawet 60°C.

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła przechwytuje energię cieplną z otaczającego powietrza. Następnie pozyskaną energię wykorzystuje do podgrzania wody, która jest przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń oraz służy jako ciepła woda użytkowa. Nawet 80% potrzebnej energii cieplnej pobierane jest z otoczenia. Współczesna technologia pozwala na uzyskanie świetnych wyników energetycznych nawet w skrajnie niskich temperaturach.

Pompy ciepła są technologią sprawdzoną i bezpieczną. Dla przykładu japońska firma Panasonic ma ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji pomp ciepła i opracowała wiele modeli sprężarek. Jest członkiem w Europejskim Stowarzyszeniu Pomp Ciepła, a sama produkcja urządzeń np. z serii Aquarea odbywa się w Europie.

Zalety pomp ciepła.

  • pompy ciepła są bezobsługowe
  • są tanie i wygodne w eksploatacji
  • są ciche
  • w połączeniu z fotowoltaiką mogą być darmowe
panasonic-pompa-ciepla
ekologiczny czynnik R32

„Czynnik chłodniczy R32: „niewielka” zmiana, która zmienia wszystko”
Obecne pompy ciepła zawierają przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. W porównaniu z czynnikami R22 i R410A, charakteryzuje się on bardzo niskim potencjałem wpływu na niszczenie warstwy ozonowej i tworzenia globalnego ocieplenia.

Inteligentne rozwiązania - aplikacje i dane w chmurze

panel kontrolny
smart-cloud-mobile

Nowoczesne, inteligentne aplikacje w chmurze do zarządzania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU w tym funkcjami do monitoringu i analizy zużycia energii. To potężne i intuicyjne narzędzie, które pozwalają zdalnie korzystać z wszystkich funkcji urządzenia. Ponadto niektóre aplikacje pozwalają na dostęp do urządzeń pracownikom serwisu i zdalną obsługę systemu.

smart-cloud-interfejs

Czy pompa ciepła się opłaca?

pompa ciepła czy się opłaca

Ciepła woda za darmo dzięki połączeniu pompy ciepła i panelom fotowoltaicznym.

Pompy ciepła mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi. Specjalny interfejs pozwala na dostosowywanie wydajności pompy ciepła do ilości energii elektrycznej produkowanej przez panele fotowoltaiczne i co za tym idzie optymalizację zużycia energii.

Technologia pomp ciepła powietrze-woda jest bardzo wydajna i co więcej przyjazna dla środowiska. Pompa ciepła jest uważana za rozwiązanie ekologiczne, ponieważ pobiera energię cieplną z otoczenia.

panele fotowoltaiczne

Jesli jesteś zainteresowany skontaktuj się z naszym konsultantem !

Współpracyjemy z poniższymi markami:

panasonic-logo-marki
bosch
Samsung-Logo