Jak uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła?

uzyskać dofinansowanie

Dofinansowanie do pompy ciepła cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Polityka energetyczna zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju opartego na odnawialnych źródłach energii. Dzięki wsparciu finansowemu coraz więcej osób może cieszyć się ekologicznym i ekonomicznym sposobem ogrzewania swojego domu. Aby jednak skorzystać z dofinansowania, trzeba wiedzieć, gdzie i jak się o nie ubiegać. Poniżej omawiamy ścieżki pozyskania funduszy na pompę ciepła.

Pierwszym krokiem w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła jest zrozumienie dostępnych programów i możliwości finansowania. Popularnymi programami są „Mój prąd”, „Czyste powietrze” oraz „Moje ciepło”.

Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)

Jednym z najbardziej znanych i sprawdzonych programów wsparcia jest program dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW oferuje dofinansowanie dla osób fizycznych. Program „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie wysokiego dofinansowania, w zależności od dochodów wnioskodawcy. Warto dodać, że program ten jest dostępny na terenie całego kraju, a jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji.

Wsparcie z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW)

Kolejnym źródłem wsparcia są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Przyznawane przez nie dofinansowanie pomp ciepła adresowane jest głównie do osób prywatnych, które chcą zamontować urządzenie w swoim domu jednorodzinnym. Oferta tych funduszy różni się w poszczególnych województwach, dlatego warto sprawdzić szczegóły programu w swoim regionie.

Uzyskanie dofinansowania na pompę ciepła jest skomplikowanym procesem. Wymaga czasu i uwagi, aby dopełnić wszelkich formalności. Na szczęście możesz liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Pomagamy złożyć wniosek, a także przygotować niezbędne dokumenty, aby uzyskać wsparcie finansowe na zakup i montaż pompy ciepła. Mamy w tym wieloletnie doświadczenie. Wystarczy, że klient udzieli nam pełnomocnictwo, a my zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Pozyskujemy dla naszych klientów najwyższe kwoty!